Politechnika Lubelska zdobywa złoto
Luty
26
2017

Jedyny reprezentant z naszego regionu zaprezentował się rewelacyjnie na turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn, sięgając po złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Politechnika Lubelska w najliczniej obsadzonej i najpopularniejszej dyscyplinie Akademickich Mistrzostw Polski zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu mężczyzn w Katowicach wygrał Uniwersytet Warszawski, który w finale pokonał Uniwersytet Gdański. W meczu o 3 miejsce Uniwersytet Zielonogórski pokonał Politechnikę Lubelską.

Równolegle w dniach 23-26 luty br. odbył się turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Na 11 miejscu zawody zakończyły reprezentantki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - zajmując jednocześnie szóste miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Najlepsze okazały się piłkarki PWSZ Wałbrzych.