Pierwsze rozstrzygnięcia
Grudzień
5
2016

Za nami Akademickie Mistrzostw Woj. Lubelskiego w badmintonie, strzelectwie sportowym, szachach oraz wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się w ramach I rundy AMWL 2016/2017, a zostały przeprowadzone w dniach 2-4 grudnia 2016 roku.

W piątek 2. grudnia byliśmy świadkami turnieju indywidualnego w badmintonie, najlepszą zawodniczką została studentka WSEI Lublin - Kinga Stefańska (na zdjęciu). W klasyfikacji mężczyzn wygrał Daniel Gujski, uczestnik programu ACSS Lublin i student KUL Lublin.

Dzień później 3. grudnia przeprowadziliśmy zawody w strzelectwie sportowym. W turnieju indywidualnym - konkurencja karabin zwyciężyła Kinga Świderska z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tego samego dnia rozegraliśmy również zawody w szachach - turniej indywidualny, w którym najlepszy okazał się Dmitriy Vorobets, student Politechniki Lubelskiej.

W niedziele 4. grudnia odbyły się zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Wygrał Vladyslav Bryk z UMCS Lublin w kategorii do 83 kg, a w kat. powyżej 83 kg Konrad Kawala z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na starcie nie zabrakło także kobiet, które rywalizowały w ramach Pucharu AMWL - najlepsza okazała się Katarzyna Kazek, studentka UMCS Lublin.