Poznaliśmy najlepszą uczelnię AMWL
Czerwiec
9
2017

Dobiegła końca Jubileuszowa 10-edycja Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego rozgrywanych w roku akademickim 2016/2017. Klasyfikację uczelni wygrał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tegoroczne rozgrywki zakończyliśmy piłką ręczną kobiet. Artykuł podsumowujących jest dostępny na naszej stronie - link. W pierwszym tygodniu czerwca rozegraliśmy również rozgrywki II rundy w brydżu sportowym - turniej teamów. Po zwycięstwo sięgnęła Politechnika Lubelska, która wyprzedziła UMCS Lublin - odpowiednio pierwszy i drugi team. Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce - Akademickie Mistrzostw Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Brydż sportowy.

W Jubileuszowej 10-edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego wystartowało ok. 4 tyś. studentów. UMCS Lublin wygrał aż 25 z 46 konkurencji, w jakich można było rywalizować i wyprzedził o 78 punktów Politechnikę Lubelską. Na trzecim miejscu podium w klasyfikacji uczelni został sklasyfikowany Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Warto odnotować, że Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z Lublina w swoim oficjalnym debiucie zajęła bardzo wysokie szóste miejsce. Pełna klasyfikacja dostępna na Akademickie Mistrzostw Woj. Lubelskiego/Klasyfikacja.