Dwa medale dla lubelskich uczelni!
Czerwiec
8
2017

Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zdobyli medale na turnieju Finałowych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn, który odbył się na dniach 4-7 czerwca 2017 roku w Lesznie.

UMCS Lublin zajął bardzo wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej (fotografia), sięgając jednocześnie po srebrny medal wśród Uniwersytetów. Uniwersytet Przyrodniczy został sklasyfikowany na miejscach 13-15, zgarniając złoty medal w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Akademickich Mistrzem Polski w piłce nożnej została Politechnika Opolska. Nagroda dla najlepszego strzelca trafiła do Kacpera Rokickiego z AWF Wrocław, najlepszym zawodnikiem uznano Jakuba Czajkowskiego z Politechnika Opolskiej, a najlepszym bramkarzem został wybrany Arkadiusz Lech - również z Politechniki Opolskiej.