AMWL - podsumowanie tygodnia
Marzec
27
2017

Za nami kolejne zawody w ramach jubileuszowej 10-edycji Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy mistrzostwa w trójboju siłowym i wspinaczce sportowej.

Na zawodach w trójboju siłowym wystartowała rekordowa ilość studentów - 22 Panie i 38 Panów. Kobiety rywalizowały w ramach Pucharu AMWL. W swoich kategoriach zwyciężyły: Agnieszka Kuczmaszewska (PWSZ Zamość) - kat. 56 kg, Ewelina Hereć (WSEI Lublin) - kat. 66 kg i Natalia Kufel (PL Lublin) - kat. +66 kg.

Panowie walczyli o medale w pięciu kategoriach. Najlepsi okazali się: Wojciech Brodaczewski (UMCS Lublin) w kat. 65 kg, Łukasz Gajowy (UP Lublin) w kat. 75 kg, Przemysław Bitner (UP Lublin) w kat. 85 kg, Dawid Pelc (UP Lublin) w kat. 95 kg oraz Krzysztof Oracz (UP Lublin) w kat. +95 kg. Pełne wyniki są dostępne w zakładce AMWL - link

---

Dzień później w niedziele odbyły się zawody we wspinaczce sportowej - konkurencja na trudność. Na ściance wspinaczkowej Uniwersytetu Przyrodniczego wygrała Agata Żyśko (UM Lublin), która wyprzedziła drugą Patrycję Chudziak (UMCS Lublin) i trzecią Karolinę Skrzypiec (UM Lublin). U panów najlepszy okazał się Michał Ginszt (UM Lublin), drugie miejsce zajął Karol Kowalczyk (UP Lublin) i trzecie Rafał Hałasa (PL Lublin). Szczegółowe wyniki - link