AMP w szachach - WYNIKI
Styczeń
22
2017

Za nami pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski w 2017 roku, które odbyły się na dniach 20-22 stycznia w Lublinie. Jak co roku rozpoczynamy AMP-y zawodami w szachach. W Hotelu Victoria rywalizowało ponad 300 osób, które reprezentowały 42 uczelnie z każdego regionu Polski. W klasyfikacji generalnej wygrał Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, który wyprzedził Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania i Uniwersytet Warszawski.

Złoty medal w turnieju indywidualnych kobiet - klasyfikacja generalna zdobyła Klaudia Kulon (UE Poznań), srebrny Aleksandra Lach (AGH Kraków) i brązowy Kinga Zakościelna (PP Poznań). W turnieju mężczyzn - klasyfikacja generalna najlepszy okazał się Maciej Klekowski (UE Katowice), drugie miejsce zajął Oskar Wieczorek (UWr Wrocław) i najniższe miejsce na podium Arkadiusz Bebel (SGH Warszawa).

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i mamy ogromną nadzieje, że miło spędziliście czas w Lublinie :)