UMCS wygrał turniej Półfinałowy AMP
Marzec
19
2017

Turnieje Półfinałowe AMP w tenisie stołowym i badmintonie odbyły się w miniony weekend. Największy sukces odniosła drużyna kobiet Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, która wygrała turniej Półfinałowy AMP w tenisie stołowym. Tenisistki zapewniła sobie udział w turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski.

W turnieju Półfinałowym AMP w tenisie stołowym kobiet był to nasz jedyny reprezentant. U mężczyzn rywalizowały aż cztery uczelnie z naszego regionu. Awans na turniej Finałowy AMP uzyskała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Zamościa. Nie wiele zabrakło Uniwersytetowi Przyrodniczemu Lublin, który zajął ostatecznie 5 miejsce. Na 10 miejscu został sklasyfikowany Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, a na 12 pozycji Politechnika Lubelska.

---

Turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie odbył się w Bieruniu koło Katowic. Lubelskim uczelniom nie udało się awansować do turnieju Finałowego AMP.

Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy Lublin, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zajęli kolejno miejsca 9-12.