Sebastian Smoliński najlepszy!
Marzec
26
2017

Student Politechniki Lubelskiej wygrał zawody Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych na dystansie 4,5 km. Na odbywających się w Łodzi w dniach 25-26 marca 2017 r. zawodach AMP uzyskał czas 13:40.55 s.

Sebastian Smoliński jest uczestnikiem programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie i zawodnikiem klubu AZS UMCS Lublin. To jego najlepszy rezultat na przestrzenie ostatnich trzech lat w przełajach na Akademickich Mistrzostwach Polski. Wygrywając bieg na 4,5 km, sięgnął również po złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Ponadto Paulina Pawłowska (UMCS Lublin) zdobyła srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów. W swoim biegu na dystansie 3 km uzyskała czas 10:12 s i została sklasyfikowana na wysokim piątym miejscu. Jej dobry start miał wpływ na drużynową klasyfikacje generalną kobiet, w której Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zajął drugie miejsce. Jednocześnie UMCS Lublin wygrał klasyfikacje Uniwersytetów.

Trzecie miejsce w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych zajął Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina. Wśród Wyższych Szkół Zawodowych bardzo dobre rezultaty osiągnęły studentki PSW Biała Podlaska - Mariola Kłopotowska wygrała bieg na 3 km, a Mariola Stasiewicz zwyciężyła w biegu na 6 km.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie organizatora - KU AZS Politechniki Łódzkiej